Emekçilerin Yürüyüşü 5 Koldan Sürüyor
İşçiler ve kamu emekçileri konakladıkları Kocaeli, Bursa, Mersin, Kayseri ve Çorum'dan bu sabah Ankara'ya doğru hareket ettiler.
Edirne- Ankara hattı
Yürüyüşe dört gün önce Edirne'den başlayan "1. Yürüyüş Kolu" bugün saat 09:00'da Kocaeli Belediye İşhanı önünden hareket etti. Kandıra Kavşağı'na kadar yürüyerek gelen işçiler ve kamu emekçileri burada araçlara binerek Goodyear yol ayrımına kadar geldiler. Burada araçlardan inen yürüyüşçüler, Pirelli Lastik Fabrikası önüne kadar yürüdüler.
Öğle yemeğini Pirelli işçileriyle birlikte yiyen kortej Sakarya Goodyear Fabrikası önünde kendilerini bekleyenlerle buluşmak üzere hareket etti.
Denizli - Ankara hattı
İkinci yürüyüş kolunun oluşturan Denizli ekibi Bursa'da Eski Garaj mevkiinden 09:00'da hareket etti. Bir saatlik yürüyüşten sonra araçlara binerek Bilecik'e doğru yol aldılar. Saat 12:00'de Bilecik'te karşılanan ekip, Bozüyük içinde de bir yürüyüş yaptıktan sonra Eskişehir'e doğru yoluna devam etti.
Gaziantep - Ankara hattı
Mersin'den Pozantı'ya doğru saat 10:00'da hareket edildi. Ulukışla üzerinden Niğde'ye varan ekip burada kalabalık bir ketle tarafından karşılandı. Gaziantep kolu Şereflikoçhisar'a kadar yürüyüp burada konaklayacak.
Diyarbakır - Ankara Hattı
Diyarbakır kolu bu sabah 09:00'da Kayseri'den hareket ederek Kırşehir'e vardı. Şehir içinde bir yürüyüş yapan kortej, öğle yemeğinden sonra Kırıkkale'ye doğru hareket etti.
Samsun - Ankara hattı
Önceki gün Samsun'dan yola çıkan 5. yürüyüş kolu Çorum'dan saat 10:00'da yürüyüş düzeninde hareket etti. Samsun kolu bu akşam Kırıkkale'de Diyarbakır'dan gelen 4. Yürüyüş Kolu ile birleşecek.(NA)