Emek ve Barış Şenliğinde Küreselleşme
Aliağa Belediyesi, Aliağa Kent Parlamentosu Başkanı, Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı ve Aliağa Yerel Gündem 21 Genel Sekreterliği'nin katıldığı toplantıda bu yılın teması "Küreselleşme" olarak belirlendi.
Belediye Başkanı Hakkı Ülkü, Yunanistan'ın Midilli ve Eğriboz adasından Aliağa'nın kardeş kenti Kimi ile birlikte şenliği uluslararasılaştırma planlarının Yunanistan'daki yerel seçimler nedeniyle gerçekleşemediğini açıkladı.
Üçüncü Gün Nazım Hikmet'in
"Gelecek yıl uluslararası boyut eksikliğini telafi edeceğiz. Panelleriyle, konserleriyle, yarışmalarıyla renkli geçeceğine inandığımız bir Emek Şenliği yaşayacağız."
Şenliğin, üçüncü gün programını, Nazım Hikmet'in 100. doğum yılı nedeniyle; Nazım Hikmet Vakfı düzenliyor.
13. Emek ve Barış Şenlikleri'nde; emek, barış ve küreselleşme konuları dışında çevre konusunda da şiir, kompozisyon ve resim yarışmalar yapılıyor. (NM)