kendi elektriğini kendi üretiyor!...
Rize' nin Çamlıhemşin ilçesinde kurduğu alabalık çiftliğine enerji
hattı çekilmesini isteyen Mustafa Memoğlu kendisinden 1,5 milyar
istenince 60 milyon masraf ederek kendi enerjisini kendi üretmeye başladı. Memoğlu, "Tedaş' a müracaat ettim. 1,5 milyar tesis
ve trafo parası istendi. Bende bunun üzerine 60 milyon
masraf ederek kendi enerjimi kendim üretmeye başladım.
5 yıldır elektrik faturası ödemiyorum" dedi.
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde 6 yıl önce kurduğu alabalık çiftliğine enerji hattı çekilmesini isteyen Mustafa Memoğlu ( 58 ) isimli vatandaş kendisinden 1,5 milyar istenince, 60 milyon masraf ederek kendi enerjisini kendi üretmeye başladı. Doğa alabalık çiftliği sahibi Mustafa Memoğlu," Tesisi kurduktan sonra Tedaş' a müracaat ettim. Benden 1,5 milyar tesis ve trafo parası istendi. Bunun üzerine tek çare olarak kurduğum su kanalı, su motoru ve su yelpazesi ile kendi elektriğimi kendim üretmeye başladım. 60 milyon masraf ettim. Üretmiş olduğum bu güç ile 60 ampul, 2 buzdolabı ve bir televizyon çalışıyor. 5 yıldır elektrik faturası ödemiyorum. Kesinti ve fatura derdim yok. Bütün tesis sahipleri bunun başara bilir" dedi. (Aziz MANDEV)