Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 17 February 2010 11:46
 ~ Modified On: 31 October 2013 00:01
2 min Read

ECHR Convicted Turkish Censorship of 'Obscenity'

The European Court of Human Rights decided that the punishment of publisher Akdaş by reason of the book "The Eleven Thousand Rods" by Apollinaire was a disregard of freedom of expression. The book is considered as a work belonging to the European literature heritage.
ECHR Convicted Turkish Censorship of 'Obscenity'
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top