Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 28 Ekim 2022 00:00
 ~ Son Güncelleme: 28 Ekim 2022 00:02
33 dk Okuma

BİA MEDYA GÖZLEM/ TEMMUZ - AĞUSTOS - EYLÜL 2022

Düzenlemeler, tepkiler, dayanışma, işsizlik

Temmuz - Eylül döneminde gazetecilik meslek örgütlerinin tepki gösterdikleri konuların başında, Basın İlan Kurumu’nun Evrensel gazetesinin kamu ilanı alma hakkını iptal etmesi oldu. İktidar “Dezenformasyonla Mücadele Merkezi” adını verdiği bir yapı oluşturdu. Sekiz medya çalışanı işsiz kaldı.
Düzenlemeler, tepkiler, dayanışma, işsizlik
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git