Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 13 November 2009 11:44
 ~ Modified On: 30 October 2013 00:22
2 min Read

DTP Member Demirtaş Appeals against Prison Sentence

Lawyer Cihan Aydın filed an appeal for his client Nurettin Demirtaş, former DTP leader. Demirtaş had received a 6 years and 3 months prison sentence because he had attended a funeral of PKK members. DTP member Sebahat Tuncel is also prosecuted under allegations of "membership of an illegal organization".
DTP Member Demirtaş Appeals against Prison Sentence
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top