Doğu Karadeniz Doğal Yaşamı Federasyonlaştı
Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinden 9 doğa korumacı sivil toplum kuruluşu, Doğu Karadeniz'deki çevreyle ilgili alınan siyasi kararlarda söz sahibi olabilmek adına federasyon kurduklarını açıkladı.
Federasyonun amacı, Karadeniz Bölgesi'nin farklı yerlerinde doğa koruma çalışmaları yapan sivil toplum kuruluşları arasında etkin işbirliğini geliştirmek.
KarDoğa'nın Kurucu Dernekleri arasında Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu(TÜRÇEK)(İstanbul), Samsun Doğayı Koruma Derneği(SAMDOK)(Samsun) Doğa ve Yaban Hayatı Koruma Derneği (Samsun), Ordu Doğa Aktiviteleri Derneği(ODAD)(Ordu), Giresun Deniz Dağcılık Spor Kulübü (Giresun), Trabzon Tenis Dağcılık Kayak İhtisas Kulübü(TEDAK)(Trabzon), Karadeniz Çevrecileri(KARÇEV)(Trabzon), Kaçkar Dağcılık Rafting Kayak İhtisas Spor Kulübü(KDRK)(Rize) ve Yeşil Artvin Derneği,(Artvin) bulunuyor. (AD)