Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 29 Nisan 2024 12:00
 ~ Son Güncelleme: 29 Nisan 2024 16:21
5 dk Okuma

BİR SONRAKİ DURUŞMA 5 AĞUSTOS'TA

Dina'nın ailesi: Türkiye'ye okumaya gönderdik, tabutu geldi

Dina'nın avukatları soruşturmadaki çelişkilere dikkat çekerken, sanık Dursun A. suçlamayı kabul etmedi ve tahliyesini istedi. Mahkeme bir tanık hakkında zorla getirilme kararı verirken, sanığın tutukluluk haline devam yönünde karar verdi.
Görseli Büyüt
Dina'nın ailesi: Türkiye'ye okumaya gönderdik, tabutu geldi
*Dina'nın babası Guy Serge Ibouanga ve annesi Jessica Sandra Makemba Panga (Fotoğraf: Evrim Kepenek/bianet)
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git