Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 30 Mart 2018 00:00
 ~ Son Güncelleme: 30 Mart 2018 00:39
8 dk Okuma

SEDA AKÇO - HAKAN ACAR YAZDI

Dijital Dünyada Çocukları Korumak

Dünyada her üç internet kullanıcısının biri çocuk; internet kullanıcısı olan her dört çocuktan birinin sosyal medya sitelerinde olumsuz/üzücü bir deneyimi var; her üç çocuktan biri siber zorbalık mağduru oluyor.
Dijital Dünyada Çocukları Korumak
 Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Enstitüsü’nde yüksek lisansını yaptı. 1990'dan itibaren İstanbul Barosu, British Council, UNICEF gibi çeşitli...

 Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Enstitüsü’nde yüksek lisansını yaptı. 1990'dan itibaren İstanbul Barosu, British Council, UNICEF gibi çeşitli ulusal ve uluslararası kuruluşlarda çocuk hakları alanında çalışmalar yürüttü. 1994'ten bu yana avukatlar, hakim ve Cumhuriyet Savcıları, polis memurları gibi çeşitli meslek elemanlarına yönelik meslek içi eğitimler düzenledi. Çocuk hakları ve insan hakları alanında yayınları bulunıyor. 2010'da Bürge Akbulut ile birlikte Hümanist Büro’yu kurdu.

Devamını Göster
Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulu'ndan 1996'ta mezun oldu. Sosyal hizmet alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini aynı üniversitede  tamamladı.1997-2011 yılları arasında, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi...
Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulu'ndan 1996'ta mezun oldu. Sosyal hizmet alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini aynı üniversitede  tamamladı.1997-2011 yılları arasında, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve doçent ünvanlarıyla Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü'nde çalıştı. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Yüksekokulu Sosyal Hizmet Bölümü'ne kurucu bölüm başkanı olarak atandı. 2014 yılında Profesör ünvanını aldı. 
 
Ekim 2017'ten itibaren İngiltere'de Liverpool Hope Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü'nde öğretim üyesi ve Yüksek Lisans Programı Sorumlusu olarak akademik yaşamına devam ediyor ve Avrupa Sosyal Hizmet Okulları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak uluslararası alanda sosyal hizmet eğitimine katkı vermeye çalışıyor. 
Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git