Depremin 3ncü Yılı da Anmayla Geçecek
Programa göre, 12 Kasım 2002 Salı günü sabahı saat 09.30'da Anıt Park'ta bir tören düzenlenecek. Törende depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulacak ve Anıt'a çelenkler konulacak.
Törenden sonra Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi'nde, Bolunun Sesi Gazetesi'nde deprem öncesi ve sonrası yer alan haber küpürlerinden oluşan serginin açılışını gerçekleştirilecek.
Sergi açılışının ardından Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda geniş katılım beklenen bir toplantı düzenlenecek. Vali Mehmet Ali Türker başkanlığında yapılacak toplantıda, depremin ardından geçen 3 yılın muhasebesinin yapılacak.
Akşam 17.30'da depremde hayatını kaybedenler için Büyük Cami (Yıldırım Beyazıt) 'de bir mevlit okutulacak.
Depremin izleri
* 12 Kasım depreminde hasar alan İl Kültür Müdürlüğü binasında devam eden onarım çalışmaları, 2003'te bitirilecek.
* Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü binası, depremde aldığı hasarla birlikte bugün halen olduğu gibi duruyor. Ne onarım ne de yenileme çalışması var. Mahkemesi devam ediyor.
* SSK'lılar depremin üçüncü yıldönümüne de prefabrik hastanede girecekler. Hükümet hastaneyle ilgili verdiği sözü tutmayınca, temel atmak Bolululara kalmıştı.
* Bolu Devlet Hastanesi hizmet binaları, onarım ve güçlendirme bekliyor. Hizmet, Alman Kızılhaç'ının yaptırdığı yeni binada veriliyor.
* İller Bankası, Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü hizmet binası inşaatını ihaleye açmamakta kararlı. Kahraman itfaiyeciler, halen prefabrikte görev yapmaya çalışıyor. (NK)