Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 8 Şubat 2023 11:43
 ~ Son Güncelleme: 8 Şubat 2023 12:02
2 dk Okuma

Depremde LGBTİ+ olmak: Toplanma alanlarına gidemiyoruz

Antep'ten LGBTİ+ aktivisti Mehmet, “Acil çözülmesi gereken sorunumuz: güvenli barınma alanları” diyor ve soruyor: “Neden herkes birbirinden güç alırken, LGBTİ+’lar buradan dışlanıyor. Oysa ortak acıları yine hep birlikte aşabiliriz. LGBTİ+’lar bu toplumun bir parçası, yerel yönetimler bunu ne zaman hatırlayacak?”
Depremde LGBTİ+ olmak: Toplanma alanlarına gidemiyoruz
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
bu haberin uzantıları
ilgili haberler
diğer yazıları
Sayfa Başına Git