Denizlide CHP-İP Arasında Üyelik Krizi
İP İl Başkanı Güleç CHPliler İPye katıldı dedi; CHP İl Başkanı Ertemur yalanladı. Güleç: Üye fişleri var. Ertemuru da bekliyoruz. Altı oku CHP değil, İP savunuyor. Ertemur: Atatürk ilkelerinin gerçek savunucusu CHP. AKPye karşı birleşmek gerek.
İşçi Partisi (İP) Denizli İl Başkanı Mustafa Güleç, Güney ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyelerinin İP'ye katıldığını iddia etti, CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur'sa iddiaları yalanladı.
Ertemur'un iddiaları yalanlamasına karşılık veren Güleç, ellerinde katılan kişilerin üye fişinin olduğunu, CHP'nin Atatürk'ün altı ok ilkesinden vazgeçtiğini, altı oku İşçi Partisi'nin savunduğunu söyledi.
Güleç, Ali Rıza Ertumur'a seslenerek "Sizi de İşçi Partisi'ne bekliyoruz" dedi.
Ali Rıza Ertemur'sa Güney ilçesinden kendilerine İP'ye geçmek için hiçbir istifanın gelmediğini, İP'nin bu tutumuyla "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) ekmeğine yağ sürdüğünü" ifade etti.
Ertemur, CHP 'nin Atatürk ilke ve inkılaplarının gerçek savunucusu olduğunu söyledi; İP'ye AKP'ye karşı birleşmek gerektiğini hatırlattı. (TK)