Demokratik Güçbirliğinin Adayı Balaban
Demokrasi için güçbirliği yapan ÖDP, SHP, EMEP, DEHAP ve CDP, belediye başkanlığına Semih Balabanı gösterdi. SHP listelerinden aday olan ÖDP yöneticisi Balaban, Hizmeti eşit şekilde paylaştırmak, halkı sahibi yapmak için göreve talibim dedi.
Yerel seçimlere Sosyaldemokrat Halkçı Partisi (SHP) çatısı altında girmeye hazırlanan Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Demokratik Halk Partisi (DEHAP), Emeğin Partisi (EMEP) ve Cumhuriyetçi Demokrasi Partisi (CDP), belediye başkanlığına Semih Balaban'ı aday gösterdi.
SHP listelerinden belediye başkan adayı gösterilen ÖDP yöneticisi Semih Balaban, "demokrasi için güçbirliği" yapan tüm partilere teşekkür etti.
"Hizmeti eşit şekilde paylaştırmak, halkı kentin sakini değil sahibi yapmak için göreve talip oldum" diyen Balaban, dini, ırkı, rengi, mezhebi, etnik kökeni ne olursa olsun hizmetleri kentin en ücra köşelerine bile eşit olarak sunabilen bir belediyecilik yapmayı hedeflediğini söyledi.
Balaban, "Böyle bir belediyeye ancak parası olanın hizmet alabildiği belediyeciliğe son vererek ulaşacağız" dedi. (BB)