Demirci ve Kıran Kitaplarını İmzalıyor
Etkinlik, 16 Haziran Cumartesi günü, Beyoğlu-İstiklal Caddesindeki İstiklal Kitabevi'nde 16.00-18.00 saatleri arasında.
Mustafa Kıran
1951 doğumlu; Şişli Terakki Lisesi Avusturya Lisesi ve İsviçre Montreux ticaret okulunda okudu. Brezilya Fahri Konsolosu. Fenerbahçe futbol takımında birçok antranörün çevirmenliğini yaptı.
92.3 Radyo Kozmos'da programcılık yaptı, Leman ve Avni dergilerinde mizah yazıları yazdı.
Cihan Demirci
1980'de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Tekstil Bölümüne girdi. Bu bölümden ön lisans aldıktan sonra bir süre MSÜ- Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde okuyan Demirci son olarak Mimar Sinan Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümünde eğitimine devam etti.
Oğuz Aral'ın Gırgır dergisinden yetişti. İlk karikatürleri 1978 yılında Fırt dergisinde yayınlandı. İlk imzalı mizah yazısı Haziran 1980'de Gırgır dergisinde çıktı.
1982-1986 yılları arasında Güldürü Üretim Merkezi'nde (GÜM) çalıştı; Güneş, Hürriyet, Milliyet, Gümgüm gazetelerine yazıp çizdi ve çeşitli televizyon programlarında metin yazarlığı yaptı.
1996'da bir grup arkadaşıyla Panik adlı mizah dergisini çıkardı. 1995'te Cumhuriyet'te başladığı "Laforizmalar"ını 1997-2002 arasında Milliyet'te Melih Aşık'ın köşesinde sürdürdü. 1999 yılında Radyo Cumhuriyet'e "Damdaki Mizahçı" adlı bir radyo programı hazırladıktan sonra 2000 yılı başlarında Takvim gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.
2002-2003 yıllarında Karikatürcüler Derneği'nin genel sekreterliğini üstlendi. Halen Cumhuriyet-Kültür sayfasına, Bizden Haberler, İle, Karikatür gibi dergilere yazıyor.
"Geyik Muhabbeti" deyiminin isim babası.(EÜ)