Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 17 Nisan 2024 10:25
 ~ Son Güncelleme: 17 Nisan 2024 10:39
2 dk Okuma

DEM Parti Milletvekili Perihan Koca: Cezaevi müdürü, Sedanur ve Sibel’i tehdit etti

14 gündür Şakran Cezaevi’nde tutulan Sedanur Uğur ve Sibel Örkmez için dayanışma çağrısı yapan DEM Parti Milletvekili Koca, Uğur ve Örkmez’in siyasi mahpusların kaldığı koğuşa nakledilmediğini açıkladı.
Görseli Büyüt
DEM Parti Milletvekili Perihan Koca: Cezaevi müdürü, Sedanur ve Sibel’i tehdit etti
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git