Darıcada Kimyasal Atık Tehlikesi
Darıcalılar, Darıca Belediyesi'ne başvurularının sonuçsuz kalmasına tepkililer, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nden konu hakkında araştırma başlatmasını talep ediyorlar.
"Önce doldurdular, şimdi atık döküyorlar"
Darıca sahiline 100 metre uzaklıktaki kıyı şeridine dökülen çöplerin kim veya kimler tarafından atıldığı bilinmezken, sahilde 3 ile 5 metre arasında çöp dolgusu var.
Kömür, kül, hayvan derileri ve hayvan iç organları, sağlık malzemeleri, inşaat atıkları, içinde ne olduğu bilinmeyen ancak kirece benzer maddelerin bulunduğu torbalar ve araç tekerleklerinin atıldığı alanda semt sakinleri söz konusu yere gece saatlerde atıkların boşaltıldığını iddia ediyor.
Civarda yaşayanlar özellikle hafta sonları geç saatlerde sahile kamyonların geldiğini ve gece boyu bölgeye hafriyat döktüklerini belirterek, bazı kamyonlardan tankerler içinde bölgeye sıvı madde boşaltıldığını ve sıvının çevreye pis bir koku yaydığını ifade ediyor.
Darıcalılar konuyla ilgili Darıca Belediyesi'ne defalarca baş vurdukları halde bir sonuç alamadıklarını söylüyorlar.
Bölgede oyun oynayan çocukların da ciddi derecede tehlikeyle karşı karşıya kaldığını ve kaygılandıklarını ifade eden civar sakinleri Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nün söz konusu yerde araştırma yapmasını talep ediyor. (EZÖ/KÖ)