Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 23 Mart 2023 08:00
 ~ Son Güncelleme: 23 Mart 2023 14:19
6 dk Okuma

"ACI ÇEKTİM"DEN "ACI ÇEKTİK"E

Danimarka’da kadın akademisyenler ayakta: Birbirinizi destekleyin

Danimarka’da 2020’de 16 kişinin çağrısıyla başlayan akademide cinsiyetçilikle mücadele bugün, binlerce akademisyenin destek verdiği bir “me too” hareketine dönüştü. Hareketin öncülerinden Eva Sophia Myers, Danimarka’daki cinsiyetçilikle mücadele yöntemlerini bianet için anlattı.
Danimarka’da kadın akademisyenler ayakta: Birbirinizi destekleyin
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git