Lê bigere Destpêk
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menuyê Nîşan BideMenuyê Veşêre
Dîroka Weşanê: 23 Hezîran 2021 13:20
 ~ Nûkirina Dawî: 27 Cotmeh 2021 16:43
2 xulek Xwendin

TUNDKARİYA MÊRAN-DOZA SÎBEL Y.YÊ

Dadgehê di doza tundkariya mêran de şahîdiya jinekê qebûl nekiriye

Parêzer Eren Keskînê destnîşan kir ku divê gotinên jina şahid li ber çavan bên girtin û bê ka bersûc Mûtlû E. kî ye û çi kiriye. Her weha Keskînê got, “Grîngiya Peymana Stenbolê carekî din diyar bûye.”
Dadgehê di doza tundkariya mêran de şahîdiya jinekê qebûl nekiriye
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Domahiyê nîşan bide
nûçeyên pêwendîdar
Biçe serûpelê