Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 27 Aralık 2023 00:00
 ~ Son Güncelleme: 27 Aralık 2023 00:00
8 dk Okuma

"KÜRTLER VE CUMHURİYET"

“Cumhuriyet'in Kürt siyasetini analiz edecek çalışmalara ihtiyaç var”

“Kürtler ve Cumhuriyet” kitabı 100 yılını geride bırakıp yeni bir yüzyıla giren Cumhuriyet tarihi boyunca Kürtlerle olan “ilişkisini” ele alıyor. Kitabın editör ekibi, çalışmanın ”Kürtler ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkiyi anlamak isteyenlere kapsamlı ve çeşitli bakış açıları” sunacağı görüşünde.
Görseli Büyüt
“Cumhuriyet'in Kürt siyasetini analiz edecek çalışmalara ihtiyaç var”
bianet Kurdî editörü. Marmara Ünivesitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Aynı okulda ve aynı bölümde yüksek lisans yapıyor. Birgün, Dicle Haber Ajansı (DİHA), Dem Tv, Rûdaw TV...

bianet Kurdî editörü. Marmara Ünivesitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Aynı okulda ve aynı bölümde yüksek lisans yapıyor. Birgün, Dicle Haber Ajansı (DİHA), Dem Tv, Rûdaw TV ve Sputnik Kurdistan’da muhabir, editör, haber müdürü ve şef editör olarak çalıştı. "Haber Analizi ve Arşiv İncelemeleriyle: Türkiye'de 9 Gazete" kitabına katkıda bulundu. "Çîrokên Şêwra Ermenan" (Cervantes Yayınları) ve "Guldesteyek ji Baxê Rewanê" (Sor Yayınları) adlı kitapları bulunuyor. 2023 Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülü (Kürtçe haber dalında) sahibi. 

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git