Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 27 Ocak 2022 12:33
 ~ Son Güncelleme: 27 Ocak 2022 14:05
5 dk Okuma

Cumhurbaşkanına hakaret: Toplumu hizaya getirmek için bir araç mı?

Avukat Benan Molu'ya göre Cumhurbaşkanına hakaret yasası eleştiriyi önleme ya da eleştiriyi yapacak kişiyi bundan caydırma amacı taşıyor. Erol Önderoğlu'na göre de yasa günlük hayatta toplumun hizaya getirilmesinin bir aracı. Öyle ki 2014'ten bu yana 70 gazeteci bu suçtan mahkum edildi.
Cumhurbaşkanına hakaret: Toplumu hizaya getirmek için bir araç mı?
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git