Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 9 Aralık 2023 12:44
 ~ Son Güncelleme: 9 Aralık 2023 14:19
3 dk Okuma

CUMARTESİ ANNELERİ/İNSANLARI 976. HAFTA EYLEMİ

Cumartesi Anneleri/İnsanları: Dertleşme meydanımız tüm kayıp yakınlarına açılsın

Karanfilleri Galatasaray Meydanı’na yakın zamanda hayatını kaybeden kayıp yakını Saffet Yaman için fırlatan Cumartesi Anneleri/İnsanları, “Gözaltında kaybedilişlerinin 31. yılında İbrahim Demir ve Agit Akipa için adalet istiyoruz” diye seslendi.
Görseli Büyüt
Cumartesi Anneleri/İnsanları: Dertleşme meydanımız tüm kayıp yakınlarına açılsın
Fotoğraf: Evrim Kepenek/bianet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git