Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 5 Nisan 2024 10:11
 ~ Son Güncelleme: 5 Nisan 2024 11:34
6 dk Okuma

700. HAFTA DAVASI

Cumartesi Anneleri/İnsanları: Bizi değil, işkencecileri yargılayın

Duruşmada savunma yapan hak savunucusu Sebla Arcan, "Mahkemenizden Anayasa Mahkemesi kararları doğrultusunda derhal beraat kararı vererek üç yılı aşkın süredir devam eden yargılama sürecini sonlandırmasını talep ediyorum. Söyleyeceklerim bundan ibarettir" dedi.
Görseli Büyüt
Cumartesi Anneleri/İnsanları: Bizi değil, işkencecileri yargılayın
Fotoğraf: Evrim Kepenek / bianet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git