Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 6 September 2009 19:30
 ~ Modified On: 31 October 2013 00:17
2 min Read

PRESSURE ON HUMAN RIGHTS DEFENDER

Condemning Police Violence against Children - a Crime?!

Açıkalın from the Human Rights Association is on trial again because he condemned an action of a police officer in Hakkari. The police officer beat a 17-year-old child on the head with his rifle butt. Açıalın is charged with "demonstrating against the law". The court will start on 2 November.
Condemning Police Violence against Children - a Crime?!
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top