Çocuklarımıza Bakamazsak, Başımız Dik Olmaz
Protokol, Antalya'da çocuk mahkemesi kurulmasından ilk adım istasyonlarına, madde bağımlısı çocukların tıp fakültesinde tedavi altına alınmasından okullara kaydedilmesine, ileri yaştaki çocuklara iş imkanı yaratılmasından ailelerin araştırılmasına kadar pek çok projeyi kapsıyor.
"Sokak çocukları bizim evladımız"
"Sokakta yaşayan, sokakta çalışan ve madde bağımlısı çocukları topluma kazandırmanın devletin görevi olduğunu" belirten Vali Yüksel, "Bunu bir zabıta olayı gibi görmek, yapılacak hataların en büyüğüdür. Bu çocuklar bizden yardım istiyor" dedi.
"İleri yaştaki çocuklara çalışma imkanının sağlanacağını" söyleyen Yüksel, "Çocuğa iş veren kişi, onu evladı gibi sahiplenecek. Prefabrik yapılarla oluşturacağımız ilk adım istasyonları kentin çeşitli yerlerine konulacak ve çocuklar buraları kendi evleri gibi kullanabilecek" dedi.
"Kasım ayında sokak çocuklarının da katılımıyla Çocuk Hakları Kutlaması yapacaklarını" belirten Yüksel, "Eğer bunu gerçekleştiremezsek, başımız dik gezemeyiz" dedi.(NK/BB)