Çocuklar Yaşıtlarına İngilizce Öğretiyor
TED koleji öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında yoksul okullardaki yaşıtlarına gönüllü olarak İngilizce öğretiyor. 8. sınıf öğrencileri Kılıç ve Demir yeni arkadaşlar edinmekten ve bir yandan öğretirken bir yandan da öğrenmekten memnun...
Batman TED koleji öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yoksul semtlerdeki ilköğretim okullarındaki öğrencilere İngilizce dersi veriyor.
Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı 75. Yıl Toplum Merkezi 'nde yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında 50 öğrenci İngilizce dersi alıyor.
Okul Müdürü Ali Koç, "Biz aynı zamanda kendimizi sivil toplum örgütü olarak da görüyoruz. Proje tamamen gönüllük esasına dayalı. Şimdilik haftanın iki günü öğrencilerimiz tarafından ilköğretim okulu öğrencilerine dersler veriliyor" dedi.
8. sınıf öğrencisi Melis Kılıç ve Elanur Demir de, birlikte ders yaptıkları yaşıtlarıyla çok iyi anlaştıklarını, yeni arkadaşlar kazandıklarını ve ders verirken bir yandan kendilerinin de öğrendiğini söyledi.(EÜ)