Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 5 October 2009 12:43
 ~ Modified On: 30 October 2013 00:02
3 min Read

DISAPPEARANCES IN CUSTODY

Claim for Official Supervision of Forensic Medicine Institute

A press release of the Bandista Group together with the 'Saturday mothers' once more raised questions about Nurettin Öztürk who disappeared in custody 25 years ago. The groups request the prosecution of Kenan Evren and other military officials behind the military coup of 1980.
Claim for Official Supervision of Forensic Medicine Institute
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top