Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 23 Kasım 2020 00:00
 ~ Son Güncelleme: 23 Kasım 2020 15:47
5 dk Okuma

KADINLAR ŞİDDETTEN KORUNMA YÖNTEMLERİNİ ANLATIYOR

Çiğdem Toker: Savunma sporu öğrenmiş olmayı isterdim

Gazeteci Çiğdem Toker, “Kadınların şiddet karşısında kendilerinden beklenmeyen, alışılmadık hamlelerde bulunduğu, fiziksel tepkiler verip saldırganı şoka soktuğu, canını yaktığı olayları öğrendiğimde mutluluk duyuyorum” diyor.
Çiğdem Toker: Savunma sporu öğrenmiş olmayı isterdim
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git