CHPlilerin Naylon Üye İşgali
13 CHP üyesi, naylon üye kayıtlarının iptal edilmesi talebiyle CHP İl Başkanlığını işgal etti. Antidemokratik uygulamalara ve naylon üye kayıtlarına karşı işgal başlattık diyen gençler, CHP İzmir milletvekilleriyle görüştükten sonra işgali bitirdi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi 13 genç, "naylon üye kayıtlarının iptal edilmesi" talebiyle CHP İl Başkanlığı'nı işgal etti.
Dört saat süren işgal sırasında gençler Basmane'deki Fuar Apartmanı'nın beşinci katındaki il başkanlığının dış cephesine "Temiz toplum temiz siyaset için, partimizi geri istiyoruz. Antidemokratik uygulamalara son verilsin" yazılı pankart açtılar.
"Partiyle alakası olmayanların partiye üye yapıldığı" gerekçesiyle dün (Salı) sabah il başkanlığına gelen gençler, dört saat boyunca kimseyi içeriye almadı. Gazete ve televizyon kanallarını arayan gençler, "Antidemokratik uygulamalara ve naylon üye kayıtlarına karşı işgal başlattık" açıklamasında bulundu.
Yöneticileri eleştiren gençler, dört saat süren işgallerine, CHP İzmir milletvekilleriyle yaptıkları telefon görüşmelerinin ardından son verdi.(BB/NK)