Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 20 Nisan 2020 09:56
 ~ Son Güncelleme: 20 Nisan 2020 10:13
5 dk Okuma

CHP'li Gülizar Biçer-Karaca: Devlet Şiddete Uğrayan Kadına “Sineye Çek Evde Kal” Diyemez

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Avukat Biçer - Karaca; infaz yasası, korona salgını ile mücadelede kadınlar ve tedbirsizliğin getirdiği riskleri bianet’e değerlendirdi.
CHP'li Gülizar Biçer-Karaca: Devlet Şiddete Uğrayan Kadına “Sineye Çek Evde Kal” Diyemez
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git