Çat Kaymakamı Cip Aldı.
Erzurumun Çat Kaymakamı ilçenin öz kaynaklarını kullanarak son model bir cip aldı. 20 Milyarlık cip için ilçeden muhalif sesler yükseldi.
Eruzurum'un Çat ilçesi Kaymakamı Ahmet Çırakoğlu, köy yollarının bozuk olması nedeniyle Ford Mondeo marka makam otomobilini Honda marka ciple değiştirdi.
Kaymakamın son model bir cip alması, yerel basında eleştirilere neden oldu. Bazı köylerde içme suyunun olmadığına dikkat çeken yayın organları 20 milyar liralık cipin, köylere hizmet götürme ödeneğinden karşılandığını ileri sürdüler.
Kaymakam Ahmet Çırakoğlu ise eleştirileri şöyle yanıtladı:
" Kış şartlarında otomobille köylere gitmek mümkün olamıyordu. Yeni aracım için ek masraf yapmadık. Bu cipi, kömür satışlarından elde ettiğimiz kârlarla satın aldık. 15 milyar lirasını biz karşıladık, 5 milyar lirasını da Valilik karşıladı."