Çarpık Yapılaşmaya Proje Önlemi
Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü, çarpık ve denetimsiz yapılaşmayı önlemek için, tek katlı ev projelerini vatandaşlara ücretsiz dağıtacak. Müdürlük, inşaatların denetimini de üstlenecek.
Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü, köylerde çarpık yapılaşmayı durdurmak amacıyla tek katlı ev projeleri üretti. Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Adnan Cumhur, köylerde yerleşik alanda, mağdur vatandaşlar için hazırladıkları ev projelerinin yapımını da denetlediklerini söyledi.
İki milyar lira maliyetli mimari projeleri, talep eden vatandaşlara ücretsiz vereceklerini belirten Cumhur, Dilekçeyle başvuran vatandaşların taleplerini geri çevirmiyoruz. Kaçak, çirkin ve çarpık yapılaşmayı da bu şekilde engelleyeceğiz dedi.
Bu konuda muhtarların köylerde bulunan vatandaşlara gerekli duyuruları yapmalarını isteyen Cumhur, projeler için vatandaşlardan yoğun talep geldiğini söyledi. (BB)