Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 19 Mart 2024 15:03
 ~ Son Güncelleme: 19 Mart 2024 15:13
3 dk Okuma

Can Ataklı asker babasının sözlerini eleştirdiği için hakim karşısında

Ataklı hakkında "Şehit babası olunca canının istediğini söyleme hakkın mı var? Eline mikrofon verip bunu söyletenlere söylüyorum" dediği için hakkında dava açılmıştı. İstanbul 5. Asliye Ceza Mahkemesi, Türk Devletleri Şehit Yakınları ve Gaziler Vakfı’nın davaya müdahil olma talebini kabul etti.
Görseli Büyüt
Can Ataklı asker babasının sözlerini eleştirdiği için hakim karşısında
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git