Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 3 Ocak 2012 15:58
 ~ Son Güncelleme: 31 Ekim 2013 00:09
3 dk Okuma

ULUDERE RAPORU

"Bu Bir Katliam Raporudur"

Şırnak'ın Uludere İlçesine bağlı Ortası Köyü'nde 28 Aralık'ta öldürülen 35 kişi ile ilgili olarak Mazlum Der, ÇHD, TİHV, İHD, Türkiye Barış Meclisi, KESK, TTB ve DİSK'in olayın yaşandığı bölgede yaptığı inceleme sonucunda hazırlanan raporu bugün bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklandı.
"Bu Bir Katliam Raporudur"
Viyana Üniversitesi İnsan Hakları Bölümü'nde yüksek lisans yapıyor. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 2015 yılında mezun oldu. Öğrencilik döneminde Bianet'te, Milliyet Ankara Eki'nde ve Londra'da BBC Türkçe...
Viyana Üniversitesi İnsan Hakları Bölümü'nde yüksek lisans yapıyor. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 2015 yılında mezun oldu. Öğrencilik döneminde Bianet'te, Milliyet Ankara Eki'nde ve Londra'da BBC Türkçe Servisi'nde staj yaptı. Radikal İki'de yazıları yayınlandı. 2012 yılında Cumhuriyet Gazetesi ve Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen öykü yarışmasında "Radyoda Zeki Müren Çalıyordu" öyküsü ikinciliğe değer görüldü.19 yaşından beri bianet ile hem muhabir hem de okuyucu olarak bağını sürdürüyor.

 

 
Devamını Göster
dosyalar
ilgili haberler
Sayfa Başına Git