Bölge Müdürlüğümüze Dokunma!
2. Bölge Müdürlüğü'nün Türkiye'nin en büyük müdürlüklerinden olduğunu vurgulayan Avcı, "Konyalı bütün siyasilerimizi Konya'ya, Konya halkına, çiftçisine ve köylüsüne yapılan bu haksızlığa karşı mücadeleye çağırıyoruz" dedi.
Avcı, Köy Hizmetleri 2. Bölge Müdürlüğü'nde düzenlediği basın toplantısında şu noktalara dikkat çekti:
Karar yanlıştır
* Kamu kurumu ve kuruluşlarının tasarruf tedbirleri nedeniyle kapatılacak bölge müdürlükleri ile baş müdürlükleri arasında Konya Köy Hizmetleri 2. Bölge Müdürlüğü'nün adının geçmesi son derece yanlıştır.
* 19 bölge müdürlüğünden 6 tanesi kapatılacak. Ancak, 2. Bölge Müdürlüğü'nden çok daha küçük müdürlüklere dokunulmadığı halde, 2. Bölge'ye dokunuluyor.
* Konya Köy Hizmetleri 2. Bölge Müdürlüğü bünyesinde, Karaman, Aksaray ve Niğde illeri ile Türkiye'de sadece 3 tane bulunan drenaj amirliğinin bir tanesini barındırıyor.
* 2. Bölge Müdürlüğü, 62 bin 358 kilometrekare yüzölçümüne sahip bir alanı, 2 milyon 845 bin 249 nüfusu, bin 299 köyü idare ediyor.
* 246 memur ve 2 bin 102 işçi de bu bölge müdürlüğünde istihdam ediliyor.