Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 1 Haziran 2023 09:58
 ~ Son Güncelleme: 1 Haziran 2023 19:27
5 dk Okuma

ONUR YÜRÜYÜŞÜ DAVASI

Boğaziçili öğrenciler mahkemede polis işkencesini anlattı

Öğrenciler, "polise mukavemet" ve "gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefetten" yargılanıyor. Yargılananlar arasında bir öğretim üyesi bir de gazeteci var. Şimdiye kadar biri öğretim üyesi biri gazeteci olmak üzere toplam 55 kişinin savunması alındı. Bir sonraki duruşma 2 Kasım'da.
Boğaziçili öğrenciler mahkemede polis işkencesini anlattı
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git