Beyazıtta Savaşa Hayır Gösterisi
İstanbul Üniversitesi'nden saat 13.00'de slogan ve pankartlarla çıkan grupla, Sahaflar Çarşısı yönünden gelen 2 ayrı öğrenci grubu, ana kapı önünde birleşti. Güvenlik kuvvetlerince çember içine alınan yaklaşık 200 kişilik grup adına bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, ABD'nin Afganistan'a müdahalesinin ardında sömürge ilişkilerini derinleştirme amacının yattığı belirtildi.
Basın açıklamasında emperyalistlerin bu savaşla yoksul halklara nasıl bir dünya vaat ettiklerini gösterdiklerini vurgulayan öğrenciler, bunun da açlık, sefalet, yoksulluk, savaş ve terör olduğunu söylediler. Savaş karşıtı öğrencilerin açıklamasında ayrıca, "ezilen halkların yanındayız" denildi. YÖK ve IMF'yi de protesto eden grup, sloganlar eşliğinde tekrar üniversite kampusüne döndüler.(BB/NA)