Belediyede ABye Uyum Kurulu Oluşturuldu
Kurulun bugün ilk toplantısını yapacağını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Yiğit "Kopenhag kriterleri doğrultusunda biz de belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
Avrupa Birliği (AB) uyum sürecine uygun yasal değişiklikleri geliştirmek ve bunu belediye çalışmalarında motive etmek amacıyla oluşturulacak komisyonların başkanlığına Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Yiğit getirildi.
İlk olarak seyyar balık satışlarına düzenleme getiren Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Yiğit Çanakkale'nin diğer düzenlemelerde de öncü olacağını ancak toplumun geçim koşullarının da dikkate alarak bu düzenlemelerin yapılacağını söyledi.
Yiğit, açıkta gıda satışı ile ilgili olarak Zabıta müdürlüğü bünyesindeki Ruhsat biriminin görüşlerinin de dikkate alınacağı ve ortak bir yol bulunması için çaba harcanacağını bildirdi.(EÜ)