Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 3 Aralık 2020 17:08
 ~ Son Güncelleme: 4 Aralık 2020 12:52
5 dk Okuma

Bayram Sokak'tan kadınlar: Bizi evsiz bırakmak mı pandemi tedbiri?

Bayram Sokak’ta yaşayan ve bir ayda ikinci kez gözaltına alınan trans kadınlardan Beyrut, "Biz sokakta kaldık, işimiz yok. Arkadaşlarımızın yanına sığındık, bu mu korona tedbiri?” diyor. Avukatları Levent Pişkin, kadınların çalışma ve barınma hakkının gasp edildiğine dikkat çekiyor.
Bayram Sokak'tan kadınlar: Bizi evsiz bırakmak mı pandemi tedbiri?
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git