Batmanda Sel Mağdurlarına Destek Kampanyası
Vali, Belediye Başkanı, ildeki tüm sivil toplum kuruluşları (STK) ve meslek örgütü temsilcilerinin katılımıyla yapılan Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Toplantısı'nda, düzenlenecek yardım kampanyasının valilik onayıyla Batman Barosu sel hesabında toplanmasına karar verildi.
Kent Konseyi yaptığı yazılı açıklamada, toplumun tüm kesimlerini sel felaketzedeleriyle dayanışmak için kampanyaya destek olmaya çağırdı.
Konsey, "Batman'daki sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışma içinde olunması, yaraların sarılmasını hızlandıracak, ülkemizdeki demokrasi ve sivil toplum hareketine önemli destek sağlayacaktır" dedi.
"İnsan İnsana Ulaşır"
Kampanyaya, Sezen Aksu,Müjde Ar, Oya Baydar, Murat Belge, İbrahim Betil,İdil Biret, Ayla Erduran,Gencay Gürsoy ve Davut Ökütçü de destek veriyor.
Kampanyanın dayanışma çağrısı yapan "İnsan İnsana Ulaşır" başlıklı metninde şu ifadeler yer alıyor:
"Sel bir şehrin yoksullarını aldı. Binlercesi soğukta, ıslak bekliyor.Batman felaketi sosyal adaletsizliğin insanları öldürebileceğini bize bir kez daha gösterdi.Devleti, asli görevi olan, insanlara insanca bir yaşam sunmaya çağırıyoruz. Biz de, toplum olmanın gereğini yerine getirmek için, Doğu'nun Doğu'sundaki kardeşlerimize destek oluyoruz." (KÖ/TK)
Destek vermek isteyenler için Batman Barosu Sel Hesabı:
Ziraat Bankası Batman Şubesi
Hesap No: 46754979 - YTL, Euro, USD ortak hesabı