Başkan Adayları Seçmene Saygı Duymuyor
Tüketiciler Birliği Şube Başkanı Özer, vaatlerini yerine getireceklerine dair taahhüt vermeyen kent sorunlarına ilişkin sorularını yanıtsız bırakan başkan adaylarını eleştirdi; seçmene Sizi ciddiye almayan adaylara oy vermeyin çağrısında bulundu.
Tüketiciler Birliği Konya Şube Başkanı Kemal Özer, 28 Mart seçimleri öncesinde şehir sorunlarına ilişkin sorularını yanıtlamayan başkan adaylarını eleştirdi; "Seçmene saygı duymayan adayları kınıyoruz" dedi.
Sorularını sadece Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Selçuklu ve Doğru Yol Partisi (DYP) Meram belediye başkan adaylarının yanıtladıklarını belirten Özer, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP); Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Saadet Partisi'nin (SP) tüm adaylarını, MHP ve DYP'nin de diğer adaylarının soruları yanıtsız bıraktığını vurguladı.
"Seçmen adayın hizmet ve vaatlerini tüketen bir tüketici grubudur. Seçmenine saygı duymayan ve seçmenin taleplerine yazılı taahhüt vermekten kaçınan bir aday söz ve vaatlerini yerine getirme endişesi taşıyor demektir" diyen Özer, seçmenlere "sizi ciddiye almayan, sizin sorunlarınıza değil kendi hayal dünyasına öncelik veren adayları tercih etmeyin" çağrısında bulundu. (BB)