Başkan Adayları Projelerini Anlattı
Toplantıya Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İnegöl Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, Saadet Partisi (SP) Osmangazi Belediye Başkan Adayı Hasan Kahraman, Sosyaldemokrat Halk Partisi (SHP) Yıldırım Belediye Başkan Adayı Osman Değirmenci, Genç Parti (GP) Osmangazi Belediye Başkan Adayı Özcan Ersöz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karacabey Belediye Başkan Adayı Saim Çağan katıldı.
Muhasebeci patentli Demokratik Sol Parti (DSP) Yıldırım Belediye Başkan Adayı Ramazan Altunöz, AKP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Bülent Hamdi Cingil ve AKP Demirtaş Belediye Başkan Adayı Mustafa Kuş programlarının yoğunluğu nedeniyle meslektaşlarının karşısında olamadılar.
BSMMMO Başkanı Bülent Çetin, muhasebeci belediye başkanlarıyla meclis üyelerinin Türkiye'nin ve belediyelerin kıt kaynaklarını en iyi şekilde kullanabileceğini öne sürdü.
BSMMMO yöneticisi Demir Ali Sevindik'in yönettiği oturumda AKP'li Aktaş, Organize Sanayi Bölgesi ve şehiriçi trafik sorunlarının çözümünün öncelikli konuları arasında yer alacağını söyledi. Aktaş, 31 belediye meclis üyeliğinin tamamını alacaklarını iddia etti.
SP'li Kahraman, Bursa'nın ihtiyacı olan meydanı Santral Garaj'da oluşturacaklarını belirtirken, hava kirliliğini de ortadan kaldıracaklarını ileri sürdü.
Yoksulluğun yenilmesi gerektiğini vurgulayan SHP'li Değirmenci, 500 bin kişinin yaşadığı Yıldırım'ın bir köy görümünde olduğunu söyledi. Değirmenci, bunu değiştirmek için "semt eğitim ve üretim merkezleri" kurmak istediklerini belirtti.
GP'li Ersöz ise, belediye bütçesinin yüzde 5'ini eğitime ayıracaklarını, kötü durumda olan mezarlıkların bakımına önem vereceklerini vurguladı. MHP'li Çağan da, seçilmeleri halinde ilçenin sorunlarını bir bir çözeceklerini ifade etti. (BB)