Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 2 Mart 2024 12:41
 ~ Son Güncelleme: 2 Mart 2024 16:13
3 dk Okuma

CUMARTESİ ANNELERİ / İNSANLARI ALİ YERLİKAYA'YA SESLENDİ

"AYM kararını uygulayın, Galatasaray Meydanı’ndaki sınırlandırmaları kaldırın"

Cumartesi Anneleri / İnsanları bu hafta “Cüneyt Aydınlar” dosyasındaki cezasızlığın sona erdirilmesini istedi. Eylemde konuşan Aydınlar’ın annesi Menekşe Aydınlar, “Bulunmasını istiyorum. Görmek istiyorum. 30 yıldır bekliyorum” dedi.
Görseli Büyüt
"AYM kararını uygulayın, Galatasaray Meydanı’ndaki sınırlandırmaları kaldırın"
Fotoğraflar: Evrim Kepenek/bianet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git