Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 27 Mayıs 2020 16:16
 ~ Son Güncelleme: 28 Mayıs 2020 08:30
5 dk Okuma

Avukatlardan “Erkek Şiddeti” Tepkisi:İstanbul Sözleşmesi Uygulanırsa Kadınlar Yaşar

Mor Çatı avukatlarından Ceren Akkaya, Selin Nakıpoğlu, Diyarbakır Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Aslı Pasinli artan erkek şiddetini devletin ilgili kurumlarının sorumluluklarını yerine getirmemesine ve önlem almamasına bağlıyor.
Avukatlardan “Erkek Şiddeti” Tepkisi:İstanbul Sözleşmesi Uygulanırsa Kadınlar Yaşar
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git