Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 4 Ağustos 2022 00:00
 ~ Son Güncelleme: 4 Ağustos 2022 14:39
10 dk Okuma

"ÖLÜYE SAYGI" HAKKI KADINLAR İÇİN NE ANLAMA GELİYOR?

Avukat Hacıvelioğlu: Ölüye saygısızlık cinsiyetçilikle harmanlanıyor

Pınar Gültekin, Emine Bulut...Kadınların işkence edilerek öldürüldüğü, dahası cesetlerine de işkence edildiği son dönemlerde, erkek şiddetine yönelik "haksız tahrik" indirimleri de artıyor. Bu kapsamda hukuksuzluk nasıl işliyor?
Avukat Hacıvelioğlu: Ölüye saygısızlık cinsiyetçilikle harmanlanıyor
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git