Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 24 Nisan 2024 09:26
 ~ Son Güncelleme: 24 Nisan 2024 14:16
3 dk Okuma

Avukat Gülizar Tuncer Vali’ye AYM kararını hatırlattı: Taksim’e çıkmak anayasal haktır

Avukat Tuncer, “Anayasa Mahkemesi’nin verdiği bu kararlar Valilik makamı açısından da bütün diğer idari makamlar açısından da bağlayıcıdır ve toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının bu şekilde keyfi gerekçelerle engellenmesi suçtur” dedi.
Görseli Büyüt
Avukat Gülizar Tuncer Vali’ye AYM kararını hatırlattı: Taksim’e çıkmak anayasal haktır
Fotopğraflar: 2023 1 Mayıs'ında Taksim'e çıkmak isteyenler gözaltına alındı / Evrim Kepenek / bianet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git