Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 17 Mart 2022 10:31
 ~ Son Güncelleme: 17 Mart 2022 19:00
4 dk Okuma

ISRARLI TAKİBİ SUÇ SAYAN TASARI MECLİS'TE

Avukat Ceren Akkaya: Tasarı, eksik ama olumlu

Erkek şiddetini "katalog suç" kapsamına alan tasarıyı değerlendiren Avukat Ceren Akkaya, “Israrlı takibin ayrı bir suç olarak düzenlenmesi iyi bir şey. Ancak 6 aydan 2 yıla ve nitelikli halinde1 yıldan 3 yıla hapis cezaları caydırıcılıktan uzak” diyor.
Avukat Ceren Akkaya: Tasarı, eksik ama olumlu
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git