Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 21 Temmuz 2022 14:57
 ~ Son Güncelleme: 22 Temmuz 2022 20:22
10 dk Okuma

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ MÜCADELESİ

Avukat Aydın: Danıştay, "Anayasasızlaşma" sürecini en üst noktaya taşıdı

"Danıştay İstanbul Sözleşmesi kararıyla tehlikeli bir sürecin önünü açtı" diye uyaran Kadın Koalisyonundan avukat Aydın, Güney Afrika ve İngiltere'deki süreci örnek gösterdi.
Avukat Aydın: Danıştay, "Anayasasızlaşma" sürecini en üst noktaya taşıdı
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git