Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 15 Eylül 2023 00:00
 ~ Son Güncelleme: 15 Eylül 2023 10:36
7 dk Okuma

JÎNA MAHSA AMİNİ’NİN ÖLDÜRÜLMESİNİN 1. YILI

Aslantepe: İran’da kadınların mücadelesi bitmedi, boyut değiştirdi

İran’da Jîna Mahsa Amini’nin öldürülmesi sonrasında kadınların önderlik ettiği protestolarla bir yıl içinde İran’da değişen ne oldu? Kadın düşmanı şeriat iktidarı, protestolardan nasıl etkilendi? Hükümetin gündemindeki yeni yasa tasarısı kadınların haklarını nasıl etkileyecek?
Aslantepe: İran’da kadınların mücadelesi bitmedi, boyut değiştirdi
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git