Anzak Gününde Barış Mesajı
Anzak Günü dolayısıyla Çanakkaleye gelen Avustralyalı ve Yeni Zelandalı turistler, üniversite öğrencileriyle birlikte barış için zeytin fidanı dikti.
Gelibolu Yarımadası'nın Anzak koyunda, 25 Nisan 1915 tarihinde gerçekleştirilen, binlerce Avustralyalı ve Yeni Zelandalının hayatını kaybettiği çıkarmanın 87. yıldönümünde Çanakkale'ye gelen Avustralyalı ve Yeni Zelandalı turistler, üniversite öğrencileri ile birlikte barış için zeytin fidanı dikti.
Çanakkale Belediyesi ile Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) işbirliğiyle gerçekleştirilen fidan dikim töreninde, Balıkesir Caddesi'ndeki refüjler ağaçlandırıldı.
ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Demircan ile Sanat Grubu öğrencileri, Anzaklar ile birlikte refüjlere barış için zeytin fidanı dikti.
Dedelerinin 87 yıl önce savaştıkları yerde, barış içinde bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Anzaklar, fidanların "barış talebini" hatırlatmasını istedi.
Yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki refüje 250'ye yakın zeytin fidanı diken ÇOMÜ öğrencileri ve Anzaklar, dostluk ve barış mesajı verdi. (BB)