Antakya Kardeşini Ziyaret Etti
Şentürk, "Almanya'nın Aaalen Belediyesi ile Antakya'nın fuarda "örnek kardeş kent" olarak gösterileceğini söyledi
Aalen'de Belediye Başkanı Pfeifle ile birlikte basın toplantısı düzenlediklerini de söyleyen Şentürk, Avrupa'daki temasları hakkında şu bilgileri verdi.
"AB için lobi faaliyeti yürüttük"
* Aalen ile Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) arasında öğrenci değişimi, lise düzeyinde yine öğrenci kabulü konularında görüşmeler yaptık.
* Ziyaretimizde 2 kamyon ile 1 kaldıraç bağışı yapılmak istendi ancak bürokratik engeller nedeniyle alamadık.
* Kültür Kulübü'nün açılışında Antakya Fotoğraflar Sergisi düzenlendi.
* Brüksel'de 500 bin nüfuslu Ansberg adlı yerleşim biriminin kadın belediye başkanıyla görüştüm, burada Sosyalist Partisinden milletvekili seçilen Fatma Pehlivan ile Avrupa Birliği'ne (AB) girme konusunda lobi çalışmaları yürüttük.
Antakya belediyesi ile Almanya'nın Aalen belediyesi arasında ilişki eski başkanlardan Mahmut Alpagot tarafından başlatıldı ve ardından Şükrü Güçlü ile Bekir Karabacak'ın başkanlıkları döneminde geliştirilirken, İris Şentürk'ün başkanlığı döneminde de ilişkiler devam etti. (BB)